Dünyada ve Türkiye'de Tasarım Semineri

2020 yılında Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri Yerleşkesi içerisinde hizmete açılan Teknoloji Merkezi; tasarımların ve fikirlerin birer ürüne dönüştürülmesi için gerekli fiziksel ortamı ve kaynağı gençlerin, girişimcilerin ve girişimci adaylarının hizmetine sunmaya başladı.

Zehir akan Düden Çayı için çevre komitesi kuruldu

Antalya'nın dünyaca ünlü iki düden şelalesini içine alan Düden Çayı'nda üç haftayı aşkın süre önce ortaya çıkan köpüklenme ve kötü kokuyla birlikte balık ölümleri de devam ediyor. Kentteki sivil toplum örgütü ve meslek odaları ile birçok çevre gönüllüsü derneğin katılımıyla 'Düden Şelalesi ve Çayı Su Kirliliği Önleme ve Koruma Komitesi' oluşturuldu.

Muratpaşa’nın teknoloji eğitimleri dikkat çekiyor

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy Destek Eğitim Kurs Merkezi ve Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde robotik-kodlama derslikleri ve çocuklarının kendi dronlarını yapıp yazılım geliştirmelerini sağlayan teknoloji sınıfları Rotary 2430’uncu Bölge Guvernörü Serhan Antalyalı tarafından ziyaret edildi.

ASSİM Danışma Kurulu Toplandı

ASSİM Danışma Kurulu Üyeleri, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nin 2020 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Muratpaşa’dan uluslararası proje

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi, covid-19 pandemisiyle birlikte uygulamaya alınan uzaktan eğitim modellerin kreş eğitiminde yaşadığı eksikleri gidermek için Almanya, Yunanistan, Sırbistan ortaklı bir projeyle Avrupa Birliği (AB) hibe programı Erasmus+’ya başvurdu.