Başkan Uysal, ASSİM Çevre Komitesi’yle buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Düden Çayı’nda binlerce balığın telef olduğu kirliliği araştırmak için kurulan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) Çevre Komitesi’yle bir araya geldi.

ASSİM Proje Grubuna Koçluk Desteği Başlıyor

Muratpaşa Belediyesi'nin Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi ASSİM’de kapasite geliştirme eğitimleri sonrasında oluşturulan proje ekibine koçluk desteği verilmeye başlanıyor. ASSİM ve AC Akdeniz Koordinatörlüğü iş birliğinde gerçekleşecek olan program bu gün çevrimiçi yapılan proje bilgilendirme toplantısı ile başladı. ASSİM yerleşkesinde faaliyet yürüten 48 STK Temsilcisi ve koçlar çevrimiçi platformda bir araya getirilerek, proje aşamaları hakkında bilgilendirme yapıldı. 25 Haziran’da tamamlanacak proje süresince; İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Diyalog Kültürü ve Müzakere, Alternatif Düşünme Becerisi konularında Koçluk eğitimleri ve görüşmeleri yapılacak. 4 Grup Koçluğu ve bireysel görüşmeler şeklinde planlanan projede, STK proje temsilcileri ve AC koçları çevrimiçi koçluk programı üzerinden bir araya gelecekler.

ASSİM Çevre Komitesi, Kırkgözlerde temizlik yaptı Tüyler ürperten kirlilik

Halı, masa, ayakkabı, av fişeği, inşaat atıkları, traktör lastiği ve yüzlerce şişe, tüm bunlar Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) Çevre Komitesi’nin kentin doğal su kaynaklarından Kırkgözlerde yaptığı sualtı ve çevre temizliğinde çıktı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, sualtında gördüğü manzarayı “Burası dünyanın en güzel yeri ancak insanlarını acımasız bir şekilde kullandığını görüyoruz” diye anlattı.

ASSİM, Suya Sahip Çıkıyor

MURATPAŞA Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) bünyesinde oluşturan Çevre Komitesi, kentin su kaynaklarından Kırkgözler'de yaşanan kirliliğe dikkat çekmek için cumartesi bölgeye gidiyor. 'Suyumuza Sahip Çıkıyoruz' sloganıyla yapılacak etkinlikte çevre temizliği yapılacak, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sualtı Topluluğu gölet zeminini temizleyecek

Antalya’nın İlk Sosyal Girişimcilik Programı Başlıyor.

Muratpaşa Belediyesi ASSİM İnovasyon Merkezi, Habitat Derneği ve Team Coaching desteği ile Antalya’nın ilk “Sosyal Girişimcilik Programı”nı başlatıyor.