Dünden Komitesiden Vali Yardımcısı Çiçekli'ye Ziyaret

22 Nisan 2022
ASSİM Çevre Platformu bünyesinde oluşturan Düden Çevre Komitesi, yaklaşık bir yıl süren araştırmaların ardından hazırladıkları raporu çevreden sorumlu Vali Yardımcısı Dr. Atıf Çiçekli'ye sundu.

Sağlık Yüksek Mühendisi Tokan Engin, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Güray Doğan ve ASAM başkanı Ahmet Çiçek'ten oluşan ziyaret heyeti Vali Yardımcısı Atıf Çiçekli'ye rapor sunumu yaptı . Olası kirlilik sebeplerinin incelendiği raporun öneriler kısmında belirlilen;
Valilik, DSİ, Çevre İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarından oluşan bir İş Birliği ve Eş Güdüm Komitesi kurulması konusuna dikkat çekildi.
Çiçekli öncelikle,
 ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek platform üyelerini yaptıkları çalışmalarından dolayı tebrik etti.  Düden Çayı'nın Antalya için hayati önem taşıdığını bu nedenle bir daha böyle bir olay yaşanmaması için tüm kurum ve gönüllülerle iş biriği içinde takipçisi olacaklarını ifade etti.