MAKSAT ilk yardım eğitimlerine başladı

06 Haziran 2023
‘MAKSAT’ımız iyilik olsun’ sloganı ile şubat ayında ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından Antalya'da kurulan, Arama Kurtarma ve Sosyal Aktivite Topluluğu-MAKSAT Derneği, faaliyetlerine başladı.
Derneğin asıl hedefi  olası afetlerde acil müdahaleyi yapacak, fiziki ve bilgi  donanımına  sahip sivil bir insiyatif oluşturmak.  Enkaz arama  kurtarma, acil ilk yardım, suda arama gibi eğitimlerin planlandığı faaliyetler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.  Tamamen gönüllülerin katılımı ile gerçekleşen  ilk yardım eğitimleri  Muratpaşa Belediyesi'nin sivil toplum merkezi ASSİM'de başladı. 30 kişiden oluşan üç grup ağustos ayı sonuna kadar eğitimlerini tamamlamış olacaklar. İlk yardım eğitiminin tamamlayanlar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sınavlar sonrasında Temel İlk Yardım Eğitimi Sertifikalarını almaya hak kazanacaklar.
Dernek üyeleri  gönüllülük esasına göre kayıt olan insanlardan oluşuyor. Gönüllü olan herkes sosyal medya ve internet sayfalarında yer alan  numaralarından ulaşabiliyorlar.