Tarihe yolculuk ettiler

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin ‘ortak akıl’ merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) Kentsel Tasarım Platformu tarafından yürütülen “Antik Kentlerimizi Tanıtıyoruz” projesi devam ediyor.

Yardım noktaları yeniden düzenlendi

Muratpaşa Belediyesi, deprem felaketinin ardından oluşturduğu yardım toplama merkezleri ve ücretsiz mağazalarını yeniden düzenlendi. 27 Şubat Pazartesi’den itibaren Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’ndaki yardım toplama merkezi çalışmalarına devam edecek. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM) ise hem yardım toplama hem de ücretsiz mağaza olarak çalışacak.

Hemşeri dernekleri depremzedeler için toplandı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Platformu’nun ‘deprem’ gündemiyle gerçekleştirdiği toplantıya katıldı.

Koordinasyon ASSİM’den yürütülüyor

Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından 30 ekip, 46 araç, 4 arama köpeği ve 980 gönüllüsüyle arama-kurtarma çalışmalarını sürdüren AKUT’un Antalya biriminin Hatay operasyonunu Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinden (ASSİM) yönetiliyor.

ASSİM’de STK’lar tek yürek oldu

Muratpaşa Belediyesi’nin dernekler yerleşkesi ASSİM’de bulunan tüm çalışanlar ve gönüllüler merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem felaketi sonrası yaraların hızlıca sarılabilmesi için bir araya geldi.