Uu Önder Atatürk ASSİM'de anıldı

10 Kasım 2021
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında ASSİM'de yer alan Gençder Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneğinin hazırladığı programda duygusal anlar yaşandı.
GENÇDER  tarafından hazırlanan  program; 10 Kasım Çarşamba akşamı Saat : 20:00' de saygı duruşu  ve İstiklal Marşı ile başladı. Dernek Başkanı Süleyman Güzel yaptığı açılış konuşmasında  "Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelemizin önderi, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yılında rahmetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere bile örnek olmuş, milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir. Bugün bizlere düşen en büyük görev; Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payiCdar kalacaktır.” sözü ile vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bizlere mirası olan Cumhuriyet’imizi ileriye taşıyıp, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır" dedi.
Ardından Canan Akdeniz'in yazıp yönettiği Tiyatro oyunu Sonsuza Dek Batmayacak Güneş ve  ve Atatürk'ün sevdiği türküler söylendi.  Birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin de katıldığı anma programı gecenin ilerleyen saatlerinde sona erdi.