Anasayfa > Assim

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezimiz;

Kentimizin ortak aklının oluşması, kentlilik bilincinin gelişmesi ve Antalya’nın geleceği için birlikte sürdürülebilir çalışmaların yürütülmesine ev sahipliği yapan yerleşkemiz bu konudaki hayallerimizin ve heyecanlarımızın somutlaşmış halidir. Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerimiz; kentimizin geleceğini düşünenlerin organize oldukları, proje ürettikleri kentimize ve ülkemize ciddi zenginlik katacakları bir merkezdir.
Yüreği; kenti ve halkına hizmet etme, bunun için proje üretme ve uygulama heyecanı ile çarpan, kapısı herkese açık olan merkezimiz hepimize hayırlı olsun.

MURATPAŞA BELEDİYESİ 2020-2024 STRATEJİK PLANINDA YER ALAN ASSİM STRATEJİK AMAÇ VE HEDEFLERİ

SİVİL TOPLUM MERKEZİ AMAÇ
Başta dezavantajlı guruplar olmak üzere, halkın yönetim ve karar mekanizmasına demokratik katılımı ile kentlilik bilinci çerçevesinde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı ön plana çıkaran, halkın sosyal ve ekonomik düzeyini arttıran, istihdam yaratan, eğitim ve sporda bilimsel, kent kaynaklarını halkın kullanımına açan, sürdürülebilir, toplumsal bir belediyecilik.
SİVİL TOPLUM MERKEZİ HEDEFİ
Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği, çalışma ağları kurarak, ortak çalışma, ortak öğrenme ve bilgi paylaşımı için etkin bir katılımcılık ve yenilikçilik kültürünü geliştirmek, seçilmiş konu ve alanlarda, katılımcı ve yenilikçi kentsel çözümler üretmek, Sivil Toplum Kuruluşlarının kurumsal yönetim kapasitelerinin güçlendirilmesi için faaliyetler yürüterek mahalle-kent «Yönetim Tavsiye ve Talep Komitelerini (YTTK)» kurmak ve işlerliğini sağlamak.